Odciążamy system usuwając niepotrzebne czcionki

monitoring pozycji
    Jak odciążyć system, usuwając niepotrzebne czcionki?
    Doświadczysz tego, gdy zainstalujesz w systemie mnóstwo czcionek. Choć zapewne nie skorzystasz ze wszystkich, Windows i tak będzie wczytywał je za każdym razem podczas uruchamiania, co wydłuża proces rozruchu i pochłania zasoby systemowe. To wystarczający powód, aby pozbyć się niepotrzebnych fontów.

    Czynności przygotowawcze. Czynność usuwania czcionek wymaga uprawnień administratora. Zaloguj się więc w systemie jako użytkownik dysponujący takimi prawami. 

    Czcionki. Przywołaj Eksplorator za pomocą skrótu klawiaturowego [Windows E]. Następnie przeskocz do katalogu C:\Windows\Fonts. Pokaże się lista wszystkich czcionek, które są zainstalowane w systemie. Windows scala w jednym wpisie kilka czcionek z tej samej rodziny (np. zwykła, pogrubiona, kursywa i pogrubiona kursywa). Kliknij przycisk widoku pod prawym górnym narożnikiem okna (po lewej stronie przycisku pomocy) i wybierz opcję Szczegóły. W oknie powinna pojawić się kolumna Styl czcionki, informująca o tym, jakie style gromadzą poszczególne rodziny fontów. Aby sprawdzić, jak wyglądają wszystkie style danej czcionki, wystarczy kliknąć polecenie Podgląd na pasku w górnej części okna. 
Kreator stron internetowych - strona bez programowania